Często zadawane pytania

 

Przeglądając ofertę obrazów w internecie znalazłem obrazy w niższej cenie. Nie są to duże różnice, ale jednak są. Dlaczego?

No cóż. Najwyższa jakość i najniższa cena to mit stosowany w reklamach, nie mający jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości. Nie jesteśmy w stanie konkurować cenowo z firmami drukującymi na ploterach solwentowych lub pigmentowych za kilka, czy kilkanaście tysięcy złotych na sztucznych materiałach tylko z wyglądu przypominających płótno. My drukujemy na naturalnym płótnie bawełnianym używając farb lateksowych na urządzeniach zupełnie innej klasy. Stąd te drobne różnice w cenie, a olbrzymie w jakości i trwałości.

 

Czy obrazy są jakoś lakierowane lub w inny sposób zabezpieczane przed wyblaknięciem?

Nie. Nie ma po prostu takiej potrzeby. Przy druku w innych technologiach firmy proponują za dodatkową opłatą pokrycie wydruku lakierem by zabezpieczyć go przed wilgocią i przed wyblaknięciem kolorów od światła słonecznego. U nas nie ma tego problemu. Farby lateksowe są odporne na wilgoć i promienie ultrafioletowe zawarte w świetle słonecznym.

 

Czym różni się płótno bawełniane od Canvasu?

Płótno bawełniane jest w stu procentach naturalne. Na takich właśnie płótnach powstały wszystkie arcydzieła mistrzów malarstwa. Płótna takie są bardzo elastyczne i wytrzymałe. Gwarantują, że naciągnięte na krosna czyli drewniane ramy obrazu pozostaną w takim stanie przez długie lata. Nie ulegną deformacji, nie „wybrzuszą się” ani nie „wypaczą się”. Canvasy to rodzina materiałów syntetycznych opartych bądź to na samym poliestrze bądź też na poliestrze z domieszką bawełny. W sztuczny sposób uzyskuje się na nich strukturę płótna. Łatwo je odróżnić. Płótna bawełniane są od spodu kremowe, canvasy białe.

 

Co to są obrazy 3d?

Standardowo płótno po wydruku naciągane jest na krosno (drewniane ramy) o grubości około 2 cm. Obrazy 3d naciągamy na krosna o grubości około 3,5 cm. Obrazy takie wyglądają na bardziej masywne.